Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Ranking: prof. Bogusław Liberadzki jednym z najbardziej wpływowych eurodeputowanych

dodano ponad tydzień temu, 2017-09-11 w kategorii: Informacje

Prof. Liberadzki jednym z pięciu posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy najbardziej wzmocnili swoją pozycję w PE na przestrzeni ostatniego roku - czytamy w rankingu portalu Vote Watch Europe.

Pierwsza edycja ukazująca, którzy eurodeputowani mają największy wpływ na pracę parlamentu Unii Europejskiej odbyła się w 2016 r. i z miejsca zdobył uznanie osób zajmujących europejską polityką. Dzięki temu rankingowi Europejki i Europejczycy dowiadują się kto pracuje na ich rzecz w Brukseli oraz Strasburgu – czytamy w edytorialu autorstwa Vote Watch Europe.

Eurodeputowany SLD Bogusław Liberadzki z początkiem 2017 r. został wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, co zdecydowanie wzmocniło jego pozycję, dzięki czemu w rankingu zajął on 45 pozycję na liście 70 najbardziej wpływowych polityków w parlamencie Unii.

Pierwsze miejsce zajął oczywiście Antonio Tajani, przewodniczący PE, drugie szef największej frakcji w Parlamencie – EPP, trzecie miejsce w rankingu zajął Gianii Pittella, przewodniczący frakcji Socjalistów i Demokratów, do której należy również SLD.

Wśród polskich eurodeputowanych najwyższą pozycję wpływu zajął Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego zdobył 9 pozycję.

Czytaj cały ranking, kliknijj tu.

 

 Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  4 godziny temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  dzisiaj o 07:27

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  dzisiaj o 07:16

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.